Të lënduarit nga zjarri në Tetovë, nisen drejt Shkupit

vull

Ministria e Shëndetësisë konfirmon se nga zjarri që kaploi Kovid-qendrën në Tetovë ka edhe viktima, dhe se për momentin po vërtetohet numri i personave që kanë humbur jetën, të lënduarit dhe gjendja e tyre.

Zjarri veçmë është shuar dhe të gjitha ekipet e spitalit janë mobilizuar që tu dalin në ndihmë të lënduarve.

Disa prej tyre janë transportuar në Qendrën Klinike në Shkup, që t’ju ofrohet ndihma adekuate.

Next Post

Filipçe: Deri tani 10 persona kanë vdekur nga zjarri në spitalin Covid në Tetovë

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe informoi se deri më tani 10 persona kanë vdekur nga zjarri që sonte përfshiu spitalin covid në Tetovë. Në cicërimën e tij në Twitter, ai shtoi se numri i të vdekurve mund të rritet. “Mjekët po luftojnë për jetën e të plagosurve, për t’i uruar fat […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: