Të premten pritet të vërtetohet dorëheqja e Zaevit në LSDM, të njëjtën ditë Alternativa mban mbledhje

vull

Komiteti Qendror dhe Komiteti Ekzekutiv i LSDM-së, të premten do të diskutojë për dorëheqjen e kryeministrit dhe kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev i cili e dha pas humbjeve në zgjedhjet lokale.Mbledhja e organeve partiake duhej të mbahej dje, mirëpo për shkak të aksidentit që ndodhi në Bullgari, e njejta u anulua.

Në këtë mënyrë të premten duhet të vërtetohet dorëheqja e Zaevit dhe të fillojë afati 15 dite për shpallen e zgjedhjeve të brendshme për kryetar të ri të partisë.Ndërkaq, dje gjithashtu Alternativa duhej të mbante mbledhje ku duhej të vendoset nëse do të hynte në Qeveri ose do të mbetet në opozitë, mirëpo për shkak të aksidentit në Bullgari edhe kjo parti e anuloi mbledhjen.

Next Post

Prishtinë, takim Haradinaj – Meta: Do të lehtësojmë procedurat për marrjen e shtetësisë shqiptare

Gjatë vizitës së tij në Prishtinë, presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta realizoi takim me kryetarin e AAK-s, Ramush Haradinaj. “Folëm hapur për projektet e përbashkëta me interes të dy vendeve tona dhe kërkova mbështetjen e Presidentit për linjën hekurudhore që do ta lidhte Prishtinën dhe Durrësin, krijimin e një sistemi […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: