Temperaturat e mëngjesit në të gjithë vendin nën zero

vull

Temperaturat nën zero në të gjithë vendin mëngjesin e sotëm. Më i ftohtë është në Berovë ku janë matur -12 gradë.

 

Në Petrovec afër Shkupit, Kriva Pallankë, Manastir dhe Demir Kapi janë matur -9 gradë, në Shtip, Tetovë, Prilep, Strumicë dhe Gjevgjeli -8, në Zajçev Rid – Shkup dhe Kumanovë -7, në Ohër, Vinicë dhe Pretor – 5. në Mavrovë dhe Dojran -4, në Krushevë -3 dhe në Popova Sapkë -2 gradë.

 

Për sot është paralajmëruar mot me diell me vranësira të vogla lokale, ndërsa në fund të ditës në pjesët perëndimore vranësitë do të shtohen. Gjatë natës do të ketë reshje lokale bore në zonat perëndimore dhe veriore të vendit. Temperaturat maksimale do të lëvizin nga 4 deri në 10 gradë. Në Shkup mot i ngjashëm me temperatura maksimale deri në 6 gradë.

Next Post

Osmani: Për disa ditë do të ketë propozim për ambasador në Bullgari

Ministri i Jashtëm Bujar Osmani në një prononcim për BTV ka bërë të ditur se brenda pak ditësh do të ketë propozim për ambasador në Bullgari. Siç raporton korrespondenti i MIA-s nga Sofja, ministri Osmani ka vlerësuar se është gabim që Maqedonia e Veriut nuk ka pasur ambasador në Bullgari […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: