Temperaturat minus të mëngjesit në të gjithë vendin

vull

Temperaturat minimale të mëngjesit janë regjistruar në të gjithë vendin në orën 7 të mëngjesit. Më i ftohtë është në Anet e Mavrovës, Berovë dhe Kodra e Diellit , ku janë matur -10 gradë, pasuar nga -8 në Kriva Pallankë dhe -7 Shkup-Petrovec dhe Strumicë. Minus 6 gradë nën zero janë regjistruar në Kumanovë dhe Demir Kapi, – 5 në Prilep, Manastir, Shtip, Gjevgjeli dhe Krushevë, -4 në Tetovë, Pretor, Ohër dhe Dibër, -3 Shkup-Zajçev Rid dhe Vinicë, dhe – 2 në Dojrani.

Drejtoria e Hidrometeorologjisë bën të ditur se në Kodra e Diellit ka 60 cm mbulesë dëbore, në Krushevë 54, në Anet e Mavrovës 46 dhe në Pozharë 16 cm.

Sipas njoftimit nga HMS, pas motit të kthjellët dhe shumë të ftohtë gjatë natës dhe paradites, gjatë ditës do të mbajë mot kryesisht me diell me erë të lehtë nga drejtimi i ndryshueshëm. Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 5 deri në 12 gradë, ndërsa në Shkup me diell dhe kryesisht e qetë, me temperaturë maksimale deri në 10 gradë .

Next Post

Ka filluar raundi i katërt i negociatave ruso-ukrainase

Sot në mëngjes ka nisur raundi i katërt i bisedimeve ndërmjet delegacionit ukrainas dhe atij rus, i cili do të mbahet sot për herë të parë përmes video-lidhjes, ka shkruar në Twitter njëri nga negociatorët ukrainas dhe këshilltari i presidentit Zelensky – Mikhail Podoljak. Ai theksoi se në këtë raund […]

Subscribe US Now