Tërmet në Shkup

vull

Një tërmet me magnitudë 2.0 të shkallës Rihter dhe me intensitet tre gradë sipas shkallës makrosizmike evropiane është ndjerë mëngjesin e sotëm në Shkup dhe rrethinë.

Rrjeti telemetrik sizmologjik i Republikës së Maqedonisë Veriore e ka regjistruar tërmetin në orën 9:00 e 48 minuta, thonë nga Observatori Sizmologjik pranë Fakultetit të Shkencave Natyrore dhe Matematikës në Shkup.

Next Post

Kupa e Shqipërisë, shorti përcakton çiftet gjysmëfinaliste, ja datat e ndeshjeve

Është hedhur ditën e sotme shorti për fazën gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë për edicionin 2021-2022, ku kanë kaluar katër ekipe, Partizani, Vllaznia, Teuta, Laçi. Ky short që u hodh në ambientet e stadiumit “Air Albania” e ku të pranishëm ishin përfaqësues të klubeve e medias, përcaktoi edhe çiftet e […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: