Tërmeti në afërsi të Kërçovës është ndjerë në pjesët jugperëndimore

vull

Një tërmet me magnitudë lokale Rihter ML3.5 ballë sonte në orën 18.36 është ndjerë nga popullata në viset jugperëndimore të vendit me intensitet III gradë sipas shkallës makrosizmike evropiane.

Sipas Observatorit Sizmologjik, epiqendra e tërmetit ndodhet 80 km në jugperëndim të Shkupit dhe e ka origjinën nga zona e epiqendrës Kërçovë.

Next Post

Thaçi: Zaev duhet të ftojë Kasamin dhe Gashin, përndryshe duhet të ulet me opozitën

Menduh Thaçi nga Partia Demolratike Shqiptare, në paraqitjen e tij në ClickPlus në TV21 thotë se kryeministri Zoran Zaev duhet të ftojë në ekzekutiv Lëvizjen Besa dhe Alternativën. Thaçi thotë se Zaev duhet të sqarohet me liderët, Bilall Kasami dhe Afrim Gashi, përndryshe, sipas tij, me vetëm 61 deputet, do […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: