Tetovarit i vjen fatura e EVN-së një mijë e pesqind euro për një muaj edhe pse ngrohet me dru (FOTO)

vull
0 0
Read Time:40 Second

Mbrëmë në rrjetet sociale në qendër të vëmendjes ka qenë fatura e energjisë elektrike prej 1 500 eurosh që u publikua nga tetovari G.S.

Derisa 1 muaj më herët fatura ka qenë vetëm 2 186 denarë, fatura e muajit të fundit (dhjetor) është në vlerë prej 89 583 edhe pse familja e tij ngrohen me dru.

Tetovari në formë tallje me EVN-në ka uruar vitin e RI me këtë faturë dhe thotë se është një sezon special.

Dhe reagimet e qyetarëve kanë qenë të ndryshme. Disa i kanë shkruar se “pse nuk ka treguar me herët se ka fabrikë” etj.

Përndryshe Tetova ka qenë qendër e protestave kundër rritjet së çmimit të energjisë nga EVN-ja dhe protestat e tilla kanë vazhduar edhe të premten e këtij viti të ri./tetova1/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti: Kënaqësi dhe nder i veçantë të jesh në mesin e ushtarëve të Kosovës!

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti sot ka qëndruar pranë Forcave të Sigurisë së Kosovës: Profesionalizmi dhe përkushtimi i jashtëzakonshëm i vajzave dhe djemve tanë, kanë bërë që FSK-ja të fitojë besimin e partnerit kryesor strategjik, Shteteve të Bashkuara të Amerikës, për të qenë krah forcave amerikane në misione ndërkombëtare paqeruajtëse. […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: