Tetovë, 6 persona humbin jetën nga Koronavirusi

vull

Gjashtë persona kanë vdekur në 24 orët e fundit në Tetovë konfirmuan autoritetet e Spitalit.

Situata me virusin në Tetovë vazhdon të mbetet e rëndë ndërkohë që mjekët vazhdojnë me apelet për respektim të masave dhe të vaksinohen masovikisht

Në Spital gjithashtu thanë se janë gjithsejt të hospitalizuar 105 pacientë.8 persona janë me nga një dozë të vaksinës ndërsa 9 me dy doza.

Pacientë me oksigjen janë 104 ndërsa me respirator një pacient.Ambulantë ditore janë 185 pacientë.

Next Post

Zaev me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor: Nga mësimi me prezencë fizike nuk ka opsion më të mirë

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, përmes video-fjalimit uroi fillimin e vitit të ri shkollor 2021-2022. Në vazhdim të kësaj kumtese ua përcjellim fjalimin e plotë të Kryeministrit Zaev: “Të nderuar mësimdhënës dhe prind, të nderuar nxënës në arsimin fillor dhe të mesëm, uroj që […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: