Tetovë: Një tjetër fëmijë vdiq nga fruthi

vull

Mbrëmë një fëmijë 13 muajsh në Klinikën Pediatrike vdiq nga ndërlikimet e shkaktuara nga fruthi, njoftoi Ministria e Shëndetësisë, transmeton KohaNews.

Fëmija, i cili është nga rajoni i Tetovës, nuk është vaksinuar më parë.

Dje Ministria e Shëndetësisë njoftoi se një fëmijë nga Sveti Nikole kishte vdekur dhe më herët beteja me fruthin humbi një fëmijë të moshës gjashtë muajsh./KohaNews

Next Post

Gruevski: Nuk ndjehem fajtor për arrestimin e ish bashkëpunëtorëve

Ish kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski ka dhënë intervistë të re në Budapest për Infomaks, transmeton koha.mk. Në pyetjen e parashtruar nëse ndjehet fajtor pasi që në momentin kur ai ka ikur nga Maqedonia, janë arrestuar ish bashkëpunëtorët e tij, ai thotë se nuk ndjehet fajtor. “Ata duhet të ndjehen […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: