Thaçi: Zaev duhet të ftojë Kasamin dhe Gashin, përndryshe duhet të ulet me opozitën

vull

Menduh Thaçi nga Partia Demolratike Shqiptare, në paraqitjen e tij në ClickPlus në TV21 thotë se kryeministri Zoran Zaev duhet të ftojë në ekzekutiv Lëvizjen Besa dhe Alternativën.

Thaçi thotë se Zaev duhet të sqarohet me liderët, Bilall Kasami dhe Afrim Gashi, përndryshe, sipas tij, me vetëm 61 deputet, do të duhet të bisedohet me opozitën.

Next Post

Fatmir Besimi pret në dhjetor të votohet buxheti për vitin e ardhshëm

Ministri i Financave, Fatmir Besimi pret që në mes të muajit dhjetor të miratohet buxheti për vitin e ardhshëm. “Ka diskutim për Propozim-buxhetin për vitin 2022 për miratimin e të cilit ka edhe afate ligjore. Nuk mund të parashoh çfarë do të ndodhë, nëse do të miratohet buxheti ose do […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: