Tre femra në krye të buxhetit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, njëra prej tyre shqiptare

vull

Ndonëse ndodh vetëm njëherë në historinë e një vendit por në Republikën e Maqedonisë së Veriut financat e buxhetit të shtetit i janë besuar tashmë tre femrave, zonja të vërteta.

 

Kështu, si ministre e re në këtë dikaster është emëruar ditë më parë ekonomistja Nina Angelovska ndërkohë që si zëvendëse të saj tashmë e ka një tjetër ekonomiste të dëshmuar shqiptaren Shiret Elezi.

 

Mirëpo në këtë dikaster edhe si sekretare shtetërore pozicion i tretë i fuqishëm brenda kësaj ministre poashtu i është besuar një femre, Julijana Petanovska.

Next Post

Kryemadhi: Shqiptarët, urrejtje dhe mallkime çdo ditë! Largimi i Edi Ramës, kusht i shqiptarëve!

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka deklaruar sot se aksioni opozitar do të vazhdojë  dhe largimi i kryeministrit Edi Rama mbetet kusht për shqiptarët.   Kryemadhi tha se, më 30 qershor u vërtetua se shqiptarët nuk e duan Ramën.   “Kusht i shqiptarëve është se votimet e 30 qershorit treguan […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: