U hap sot me bujë të madhe/ Probleme në Rrugën e Arbrit, qindra makina të bllokuara

vull
0 0
Read Time:51 Second

Situata paraqitet problematike edhe në rrugën e Arbërit, e hapur sot zyrtarisht, ku ka patur prezencë të reshjeve të dëborës dhe ngrica.

Ish-deputeti i PD-së, Xhemal Gjunkshi ka publikuar pamjet e bllokimit të këtij aksi.

“Bllokimi i Rrugës së sapo hapur të Arbrit krijon kaos dhe pasiguri. Me padurim e pritën sot Dibranët hapjen e Rrugës së Arbrit dhe ashtu sikurse shumëkush edhe unë si Dibran do doja të ndihesha i gëzuar që u arrit të hapej një segment i rrugës. Por, nuk mjaftuan vetëm disa orë nga inagurimi pompoz i 350 milionë Eurove të harxhuar nga taksapaguesit shqiptarë që kjo rrugë të bllokohej dhe të krijohet kaos. Me qindra qytetarë janë bllokuar në këto momente në aksin e sapo hapur, nga Tirana deri në Fshatin -Fshat (Klos). Kjo është Qeveria e Show-ve e reklamave dhe tamtameve. Qeveria të marre masa urgjente dhe të garantojë sigurinë e jetës të qindra qytetarëve, familjareve të cilët po qëndrojnë në kushte mjaft të vështira të dëborës, ngricës dhe acarit”, shkruan ai.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Takimi i krerëve të BeH me zyrtarët e BE-së dhe SHBA-së ka përfunduar

SARAJEVE – Një darkë pune me krerët e HDZ, SDA dhe SNSD Dragan Çoviq, Bakir Izetbegoviç dhe Milorad Dodik, ku morën pjesë edhe amerikanët, përfundoi në rezidencën e ambasadorit të BE-së në Sarajevë, Johan Shatler. Dodik ishte i pari që u largua nga takimi për shkak të angazhimeve të mëparshme […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: