Vazhdojnë dryshimet në Butel, BDI po kalon në opozitë, ASH në pushtet

vull

Në komunën e Butelit është krijuar një frymë e re politike pas zgjedhjeve lokale të vitit të kaluar. Pas shumë viteve, BDI dita ditës po kalon në opozitë, kurse vendin e tyre në pushtet lokale po e mer Aleanca për Shqiptarët. Kjo si rezultat i koalicionit VMRO-DPMNE-ASH. Dje janë paraqitur spekulime lidhur me funksionimin e këtij koalicioni, por ato janë demantuar, Vullnet Selimi nga ASH në Butel.

“ Në lidhje me disa informacione të plasuara gjatë ditës së djeshme në disa portale, ndjej obligim të demantoj të gjitha ato pretendime të cilat janë tendencioze dhe jo të vërteta. Bashkëpunimi me Kryetarin, Darko Kostovski , është në nivelin e duhur dhe shpresojmë që bashkarisht të sjellim vetëm projekte të mira për qytetarët tanë”, ka deklaruar Selimi.

Next Post

Arian Ademi, goli i parë në 2022 për Dinamon

Skuadra e Dinamo Zagrebit ka shënuar fitoren e 5-të radhazi në kampionatin kroat, duke mposhtur Goricën 2-1. Arian Ademi shënoi golin e parë në vitin 2022 për skuadrën kroate, pasi u asistua nga Stefan Ristovski, bashkëlojtari i tij në kombëtaren e Maqedonisë. Epërsia e vendasve zgjati vetëm 10 minuta pasi Kalik […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: