Kohanews

Ke Çfarë Lexon!

VIDEO: Përleshje në “KAM” market, një punonjës u sulmua nga një blerës

1 min read

Një rahje ka shpërthyer në marketin “KAM” që ndodhet në Lagjen e Dibraneve (Debar Maalo), mes një punonjësi dhe një blerësi. Në videon e siguruar nga “A1on” shihet blerësi duke sulmuar punonjësin dhe  kolegë të tij përpiqun ti ndajn. Ka patur gjithashtu një goditje të fortë, ulëritje dhe bërtitje “Jo, jo”. Disa nga konsumatorët e tjerë po largohen nga paniku nga vendi ku ka ndodhur ngjarja.

Sipas raportimit në MPB, arkëtari është sulmuar pasi i ka thënë blerësit të vendosë maskën mbrojtëse, siç e kërkojnë masat për mbrojtje nga përhapja e koronavirusit. Gjithçka ndodhi
pak para orës 17:00 dhe u raportua pasi tregu u mbyll në orën 22:00.