VIDEO | Zelenski kërcënon rusët: Mund të fshiheni vetëm në varr, nuk do t’ju falim kurrë

vull

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky , në fjalimin e tij të fundit me video kritikoi vendet perëndimore se nuk iu përgjigjën mjaftueshëm njoftimeve për sulmet ruse dhe i dërgoi një mesazh vetë Vladimir Putinit.

“Shtëpitë e shkatërruara nuk do t’i falim. Nuk do ta falim raketën që mbrojtja jonë ajrore rrëzoi sot mbi Okmatid. “Dhe më shumë se 500 raketa që goditën vendin tonë, njerëzit tanë, fëmijët tanë”, tha Zelenski.

Ai thotë se Ukraina nuk do të falë pushkatimin e njerëzve të paarmatosur. Shkatërrimi i infrastrukturës së Ukrainës. Sipas tij, ukrainasit nuk do të kujdesen për qindra viktima dhe miliona që po vuajnë.

“As Zoti nuk do të falë. Jo sot. Jo nesër. kurrë. “Në vend të faljes, do të jetë dita e gjykimit”.

Ne do të ndëshkojmë këdo që ka kryer krime kundër civilëve tanë, kundër vendit tonë. Do të gjejmë çdo bastard që qëlloi në qytetet tona, në njerëzit tanë, që bombarduan vendin tonë, që dhanë urdhra dhe shtrydhën startin. Nuk do të ketë asnjë vend në tokë ku mund të fshiheni. “Përveç varrit”, shtoi Zelenski.

Next Post

Një tërmet ka tronditur qytetarët e Ohrit, epiqendra në Shqipëri

Një tërmet në pjesën jugore të liqenit të Ohrit me epiqendër 150 km në jug të Shkupit, në Republikën e Shqipërisë, është regjistruar sot nga Rrjeti Telemetrik Sizmiologjik i Republikës së Maqedonisë së Veriut. Sipas të dhënave që disponon observatori, tërmeti është ndjerë nga popullata në Ohër dhe rrethinë dhe […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: