VMRO:DPMNE: Nga sot karburantet janë më të shtrenjta, ndërsa Bislimoski në Adriatik për drekë në një restorant luksoz.

vull

Nga sonte në mesnatë derivatet me vendim të KRE ku kryetar është Bislimoski janë rritur për 1,5 denarë.

Çmimi i naftës me pakicë është 87,5 denarë, ndërsa benzina 85,5 denarë. Çmimet e karburantit tani janë mbi 70% më të shtrenjta se një vit e gjysmë më parë.

Çmimi i lartë i derivateve nuk vjen vetëm nga rritja e çmimit në bursat botërore, por edhe nga akciza që qeveria e LSDM-së dhe BDI-së e rriti për 13,13 denarë nga viti 2017 deri më sot.

Po të mos ishte rritja e akcizës nga LSDM dhe BDI, sot dizeli do të shitej maksimumi 74,5 denarë, ndërsa benzina 72,5 denarë. Por LSDM-ja dhe BDI-ja vendosën të rrisin akcizën për të pasur më shumë për tenderët e turbullt dhe shpenzimet e zyrtarëve.

Dhe ndërsa njerëzit paguajnë më shumë, qeveria po luksoze, si Bislimoski në Adriatik.

Me respekt,

Qendra për Komunikim VMRO-DPMNE

Next Post

Ahmeti pret delegacionin e ‘Koalicionit të shqiptarëve’ nga Lugina e Preshevës

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka pritur një delegacion nga Presheva të Partisë për Veprim Demokratik, Partisë Demokratike dhe Lëvizjes së Progresit Demokratik, të kryesuar nga Shaip Kamberi, bartës i listës së ‘Koalicionit të Shqiptarëve’ që garon në zgjedhjet parlamentare e presidenciale të Tre Prillit në Serbi. […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: