Xhaferi e mbyll seancën: Qeverisë nuk i është votuar mosbesimi

vull

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi tha se është konstatuar se Qeverisë nuk i është votuar mosbesim dhe se ajo vazhdon me punën e saj.
“Materia e parashikuar për sot është shterur dhe e mbyll këtë seancë dhe konstatoj se seanca është e mbyllur”, tha Talat Xhaferi, raporton SHENJA.
Në seancën ishin prezent nga kabineti qeveritarë ndërsa në mesin e tyre edhe kryeministri Zoran Zaev. /SHENJA/

 

Next Post

(Video) Nikollovski: E vetmja mënyrë për të zgjidhur këtë krizë është përmes zgjedhjeve të parakohshme."

VMRO-DPMNE dhe koalicioni kërkojnë zgjedhje të shpejta të parakohshme për të dalë nga kriza politike në të cilën ndodhet vendi. Nënkryetari i VMRO-DPMNE-së, Aleksandar Nikoloski, në shoqërinë e deputetëve të VMRO-DPMNE-së, njoftoi se po largohen nga Kuvendi, ku sot nuk ka mundur të fillojë seanca për mosbesimin e qeverisë, për […]

Subscribe US Now