Xhaferi: Nuk mund të ketë zgjedhje të parakohëshme parlamentare, nuk ka kohë

vull

Kryeparlamentari Talat Xhaferi sonte në një intervistë për Tv21 është deklaruar në lidhje me zgjedhjet e parakohëshme parlamentare.

“Nëse një parti kërkon zgjedhje të parakohëshme parlamentare duhet që të sigurojë shumicën për qeveri teknike, sipas marrëveshjes së Përzhinos ka afate të cilat nuk mund të respektohen dhe të ketë zgjedhje të parakohëshme parlamentare bashkë me ato presidenciale, vetëm në rast se nuk ndryshohen dhe plotësohen ligjet që dalin nga kjo marrëveshje”, ka deklaruar kështu Xhaferi.

Next Post

Ministri i arsimit, Arbër Ademi: Mbyllet me sukses historia e arsimtarit Skender Abazi

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, dr. Arbër Ademi priti sot në zyrën e tij Skënder Abazin, arsimtarin e Shkollës Fillore Periferike “Mihajl Grameno” në fshatin Tanushë të Komunës së Çuçer Sandevës, të cilit në fund të vitit 2018 iu transformua vendi i punës, nga mësimdhënës me afat të caktuar kohor […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: