Zaev: Çaushit ia dhash përgjimet që t’i bie Ali Ahmetit (Video)

Në opinion janë shfaqur “bomba” të reja, në të cilat ish-kryeministri dhe presidenti aktual i LSDM-së Zoran Zaev dyshohet se dëgjohet duke biseduar me një person të panjohur.

Në njërën prej “bombave” ata flasin për PSP-në dhe Orce Kamçev. Në një tjetër bisedë përmendet një emër “Chaush”, dhe gjithashtu gjoja se zëri i Zoran Zaevit flet për VMRO-DPMNE, d.m.th që ai nuk beson se dikush do të votojë përsëri për ta pas 11 vjetësh. “Bombat” e botuara flasin gjithashtu për projekte të financuara nga SOROS.

Në një prej bomba të plasuara dëgjohet një rrëfim i Zoran Zaevit se materialet audio të përgjuara në mënyrë të paligjshme nuk ishin as të sigurta dhe as ishin pronë e partisë. Bashkëbiseduesi e pyet Zaevin pse nuk i besoi dhe i dha bisedimet Chaushit. Ai u përgjigj se kjo ishte e domosdoshme në mënyrë që ata që ishin në gjuhën shqipe të përktheheshin dhe të ishin në gjendje të godisnin Ali Ahmetin.

Next Post

Elezi priti në takim kreun e Dibrës: I dorëzon tre projekte rrugore me mbi 54 milion denarë investime

Rimëkëmbja e ekonomisë vendore përmes intensifikimit të realizimit të investimeve kapitale, kjo ishte dhe tema e bisedës në mes të zëvendës ministres së financave Shiret Elezi dhe kreut të komunës së Dibrës, Hekuran Duka derisa ky i fundit u prit në takim nga Elezi. Krahas kësaj, në takim janë diskutuar […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: