Zaev dhe Mickoski do të  vendosin për fatin e PSP-së

vull

Zgjidhje për Ligjin për Prokurorin Publike, me të cilën rregullohet fati i Prokurorisë Speciale Publike sot do të duhet të gjejnë gjuhë të përbashkët  në takim lideri i LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan  Mickovski, pasi që javën e kaluar takimi i fundit në mes grupeve të punës nga pozita dhe opozita  nuk pati sukses, transmeton KohaNews.

 

Takimi i liderëve do të mbahet në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, me fillim në ora 20. Takimi do të mbahet në formatin një plus katër./KohaNews.

Next Post

Elezi: 135 projekte në 78 komuna janë realizuar përmes grant mjeteve të IPA fondeve

135 projekte me gjithësejt vlerë prej 1.3 miliard denarë në mjediset rurale në 78 komuna janë realizuar përmes projektit MSIP me grant IPA për infrastrukturën rurale, kështu thekson zëvendësministrja e financave Shiret Elezi e cila edhe nga afër ka ndjekur një pjesë të madhe të realizimit të këtyre projekteve. Sipas […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: