Zaev: Filipçe ka qenë ministri më i mirë i Shëndetësisë që ka pasur vendi

vull
0 0
Read Time:44 Second

Kryeministri Zoran Zaev në konferencën e sotme për shtyp tha se mendon se Venko Filipçe ka qenë ministri më i mirë i Shëndetësisë që ka pasur vendi. Zaev tha se shpreson që Alternativa të vazhdojë punën e Filipçes në resorin e Shëndetësisë.

“Ministri Filipçe në të ardhmen do të bëhet më shok me mua se sa ka qenë, do të kemi më tepër kohë që të jemi shokë, sepse kur punoni, shpesh herë ajo është zyrtare dhe nuk keni kohë që të shoqëroheni. Pse e them këtë, sepse e dini, e keni parë edhe gjatë verës, na kenë kapur në objektivat tuaj me motorë së bashku. Ai është shok i imi, jo vetëm bashkëpunëtorë, njëri prej potencialeve më të mira të këtij vendi”, tha Zaev.

Ndryshe, me Ministrinë e Shëndetësisë pritet të udhëheqë Alternativa, ndërkaq përflitet se në këtë pozitë do të emërohet stomatologu Bekim Sali nga Alternativa.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Grubi – Toman: Negociatat me BE të nisin në fillim të vitit 2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi, priti në takim ambasadorin e Republikës Çeke, z. Miroslav Toman. Zëvendëskryeministri Grubi theksoi se mbështetja e Çekisë dhe vendeve të tjera anëtare të Bashkimit Europian është shumë e rëndësishme për aspiratat europiane të Republikës së […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: