Zaev: Masat kanë arritur qëllimin, numri i të vaksinuarve është në rritje

vull

Kreu i ekzekutivit sot ka prezantuar fushatën për vaksinim me moton “Për momente të lumtura, vaksinohu”, transmeton Alsat. Zaev tha se masat e reja kufizuese të Qeverisë po japin efekt dhe se është rritur numri i qytetarëve të interesuar për vaksinim.

“Piku i ri dhe varianti i ri Delta po e dëshmojnë se njëra prej masave më thelbësore që mund të jep rezultate të mira për parandalimin e përhapjes së koronavirusit është imunizimi masiv i popullatës. Në thelbin e masave të reja që i ndërmori Qeveria është ky qëllim dhe po japin efekt. Shikoni numrat pasi janë paralajmëruar masat kemi mbi një milion e 160 mijë doza që janë aplikuar”, tha Zaev

Next Post

​Ja kush pritet ta zëvendësojë Shaqirin te Liverpooli

Largimi i Xherdan Shaqirit nga Liverpooli është duke u kompletuar dhe lojtari do t’i kryejë sot ( e hënë) testet mjekësore me Lyonin për ta zyrtarizuar kalimin në Ligu 1. Reprezentuesi zviceran e kishte bërë të qartë se ai dëshiron më shumë minuta në fushë dhe kjo dukej e pamundur […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: