Zbardhet rasti me plaçkitjen e barnatores në Shkup, arrestohet një person

vull

Më datën 01.02.2021 në Shkup, nëpunës policorë të SPB Shkup e kanë privuar nga liria E.A. (36) nga Shkupi, për arsye se rreth orës 20:20 minuta ka kryer plaçkitje në barnatore në blv. “Video Smilevski-Bato”, gjatë së cilës me kërcënim ndaj të punësuarës ka marr arkë me të holla.

Menjëherë pas marrjes së denoncimit, janë ndërmarrë masa dhe aktivitete dhe E.A. është arrestuar në Stacion Policor në Aerodrom bashkë me sendet e marra.

Pas dokumentimit të plotë të rastit kundër tij do të parashtrohet kallëzim përkatës.

Next Post

Sanksionohen 189 shoferë në Shkup, 21 pa patentë shoferë

Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme (01.02.) vazhdoi me kontrollimet e përforcuara në trafik. Vetëm në territorin e qytetit të Shkupit gjatë ditës së djeshme janë shqiptuar gjithsej 189 gjoba,  prej të cilave për drejtim të automjetit pa patentë shofer 21 persona, tejkalim të shpejtësisë 9 ndëshkime, […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: