Zëdhënësi i Qeverisë, Hoxha: Qeveria e kënaqur nga numri i qytetarëve të regjistruar në diasporë

vull

Qeveria është e kënaqur nga numri i qytetarëve të diasporës ndaj regjistrimit, tha zëdhënësi i qeverisë Muhammed Hoxha sot në një konferencë për shtyp. Siç tha ai, janë tejkaluar të gjitha gabimet teknike të cilat u shfaqën në fillim  dhe se Qeveria mbetet e përkushtuar për këtë operacion statistikor, transmeton KohaNews.

“Duam t’ju informojmë se deri më sot, 19 mars, nga diaspora gjithsej janë vetë-regjistruar mbi 82 mijë bashkëqytetarë tanë.Numër më të madh të qytetarëve të regjistruar ka në Zvicër mbi 26 mijë, pastaj në Gjermani, rreth 19 mijë, vijon Italia, ku janë vetë-regjistruar mbi 10 mijë qytetarë,” u shpreh Hoxha

Next Post

GRUBI takoi presidentin e “Bechtel”, bisedohet kyçja e tyre në ndërtimin e Korridorit 8

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi sot ka takuar Stuart Jones presidentin e kompanisë “Bechtel”, me të cilin kanë biseduar rreth kyçjes së tyre në ndërtimin, përkatësisht përfundimin e Korridorit 8. Si një kompani prestigjioze dhe e dëshmuar tashmë në rajon, Grubi […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: