Ziadin Sela përkrah VMRO DPMNE-në (Video)

Kohanews Admin

Ziadin Sela, kryetar i Aleancës për Shqiptarët dhe partner koalicioni i Alternativës së Afrim Gashit, mbrëmë në emisionin Click Plus në TV21 ka deklaruar se ai dhe deputetët e tij në kuvend do të mbështesin çdo iniciativë për interpelancë.

“Është jonormale të mos votohet për një interpelancë të filluar nga një parti e opozitës. Ne jemi opozitë dhe duhet të mbështesim çdo iniciativë për interpelancë”, ka thënë Sela.

Gjatë ditës së djeshme, VMRO-DPMNE ka paraqitur propozim deri tek në kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut me qëllim ngritjen e interpelancës ndaj zëvendëskryeministrit Nikolla Dimitrov me arsyetimin se ky i fundit ka injoruar shtëpinë ligjvënëse.

Next Post

Sanksionohen 704 persona për mosmbajtje të maskës mbrojtëse

Në 24 orët e fundit (18/19.12.2020) në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut sa i përket masës për mbajtjen e obliguar të mbrojtjes personale të fytyrës janë regjistruar 704shkelje të kësaj mase. Ministria e Punëve të Brendshme apelon deri te qytetarët t’i respektojnë masat dhe protokollet e sjellura nga […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: