Zoran Zaev është në pritje të mandatit nga Stevo Pendarovski, LSDM pretendon se ata kanë siguruar shumicën për të formuar Qeverinë

vull

Ne kemi siguruar një shumicë për të formuar Qeverinë e re , thonë nga  LSDM-ja pasi disa media të në gjuhën shqipe njoftuan se BDI dhe LSDM-ja janë përpara një marrëveshje për të formuar një Qeveri të re me një kryeministër shqiptar.

 

– Është e qartë se tekstet e botuara sonte janë për pozicionim politik  përmes abuzimit me median, me qëllim që të arrihen pozita më të mira para publikut, por edhe në negociatat e subjekteve të caktuara politike – komentuan nga LSDM.

Nga atje shtojnë se në ditët në vijim Presidenti Stevo Pendarovski do t’i japë mandatin Zoran Zaev.

Next Post

KF Teuta njofton arritjen e marrëveshjes të transferimit të Sherif Kallaku në ekipin e Lokomotiva Zagreb

KF Teuta njofton sot arritjen e marrëveshjes të transferimit të Sherif Kallaku në ekipin e Lokomotiva Zagreb në Kroaci. Sherif Kallaku pritet ti bashkohet ekipit të Lokomtivës ditën e premte. Fantazisti i Teutës, pasi të kryejë vizitat mjekësore do të bashkohet me klubin e Lokomotiva Zagreb ,me të cilin ka […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: