Zyrtare: Qeveria mori vendim ndalimi i lëvizjes nga ora 20:00

vull

Në seancën e sotme, Qeveria miratoi propozimin e selisë së krizës dhe vendosi që nga nesër (e martë) ora e ndalimit do të fillojë nga ora 20:00 deri në 05:00.

Duke filluar nga 7 prilli (e mërkurë), të gjitha objektet hotilerike (kafiteri, restorane, bare, klube), do të kenë ndalesë të plotë për mysafirë/vizitorë, njoftoi Qeveria.
Kjo masë, siç vendosi sot Qeveria e Maqedonisë së Veriut, me propozim të Komisionit për sëmundje infektive do të vazhdojë deri më 20 prill të këtij viti.

Kryeministri Zaev dhe Ministri Filipçe njoftuan për detajet në një konferencë për shtyp gjatë ditës së sotme.

Next Post

Fitohet shpërblimi milionësh nga Peshku i artë në Prilep

Lotaria e Maqedonisë, loja shpërblyese e menjëhershme Peshku i Artë në serinë e saj të 6-të vazhdon të gëzojë shumë qytetarë dhe të tregojë shumë histori të lumtura të fitimit të kësaj loje që njëherit mund të quhet peshkim. Këtë herë fituesi me fat i çmimit kryesor prej 1.000.000 denarë […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: