Zyrtare: Shtyhet procesi i regjistrimit të popullësisë

vull

Ka përfunduar senaca në të cilën duhej të votohej për ndryshimin e Ligjit për regjistrim të popullsisë, me të cilin procedura e regjistrimit shtyhet për në muajin shtator të këtij viti.

Pas një debati të ashpër disaorësh mes deputetëve të Opozitës Shqiptare dhe atyre të pushtetit BDI-LSDM-Besa dhe VMRO-së opozitare, deputetët votuan që regjistrimi të shtyhet.

Me gjithse 95 vota PËR dhe 12 KUNDËR në votimin e përgjithshëm dhe me 25 vota PËR dhe 12 KUNDËR në votimin e bashkësive etnike joshumicë, Parlamenti miratoi Ligjin për shtyrje të procesit të regjistrimit.

Next Post

Klubet e Basketbollit të Shqipërisë dhe Kosovës do të luajnë në një Ligë Unike, shorti është hedhur

Shtatorin e kaluar u krijua me bujë të madhe Liga Unike e Basketbollit mes Shqipërisë dhe Kosovës, ndërsa thuajse 7 muaj më vonë janë përzgjedhur skuadrat dhe është hedhur shorti për këtë kompeticion. Kështu skuadrat e nominuara nga Federata Shqiptare e Basketbollit (FSHB) janë Tetua, Goga Basket, Vllaznia dhe Tirana, […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: