VMRO heq dorë nga qyteti i Shkupit? Bie kandidatura e Koce Trajanovskit, kandidohet Danela Arsovska?

Kohanews Admin

Sipas informacioneve të pakonfirmuara, kryetarja aktuale e Asociacionit të Odave Ekonomike të Maqedonisë, Danela Arsovska, është kandidate e mundshme për kryetare të Qytetit të Shkupit nga radhët e VMRO-DPMNE-së.

Më parë, Danela ishte kryetare e Dhomës së Shërbimit.

Mbetet në periudhën tjetër për të parë nëse partia do të konfirmojë informacionin e marrë nga burime partiake në VMRO.

Ju kujtojmë, lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski kohët e fundit zbuloi se Koce Trajanovski është një nga emrat e matur në sondazhet për kandidat për kryetar të Qytetit të Shkupit.

Mickoski përsëriti se shumë shpejt, nga mesi i këtij muaji, disa nga kandidatët e VMRO-DPMNE-së do të shpallen për zgjedhjet e ardhshme lokale. Ai tha se negociatat janë duke u zhvilluar për një koalicion, por jo vetëm me partitë shqiptare, por edhe me ato serbe, boshnjake, turke,

“Shumë shpejt do të kemi një konferencë tematike për shtyp dhe do të informojmë publikun për emrat e 15 kandidatëve. Ne presim që të kemi një Komitet Ekzekutiv të partisë javën e ardhshme, për të konfirmuar një emër tjetër, kështu që mund të ketë më shumë se 15.

Këta janë emra krejtësisht të rinj, të njohur për banorët e komunave nga vijnë dhe kandidojnë për poste politike për herë të parë. Një nga emrat e matur në sondazhe është Koce Trajanovski, një kryebashkiak jashtëzakonisht i suksesshëm në të kaluarën.

Një nga emrat e matur në sondazhe është Koce Trajanovski. “Ka shumë kandidatë që mund të jenë të suksesshëm dhe fitues në duelin me Shilegov, por ne duam që fitorja të jetë më bindëse deri më tani dhe një shenjë se koha e mashtruesve politikë ka mbaruar,” tha Mickoski në atë kohë.

Megjithatë, sipas informacioneve të fundit të marra nga VMRO, Arsovska është kandidati më serioz për kryetar të Shkupit, kështu që këtu lind pyetja: A e ngriti VMRO-DPMNE flamurin e bardhë nga Qyteti i Shkupit?

Next Post

Grubi: Po mos të ishte Ohri, nuk do të ishte Prespa dhe NATO-ja

Shkup, 13 Gusht – Shënimi i 20 vjetorit të Marrëveshjes së Ohrit kulminon sot me Konferencën “Përtej Ohrit” të organizuar nga ana e Ministrisë për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive në bashkëpunim me Universitetin Kolumbia nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në të cilën të pranishëm janë personalitete të […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: