Xhemaili: Tetova së shpejti do të bëhet me pishinë të mbyllur

vull

Hisen Xhemaili, ministër për përmirësimin e klimës investuese për ndërmarrjet vendore sot ka bërë të ditur se në Tetovë, do të ndërtohet pishinë e mbyllur.

Siç bënë të ditur Xhemaili, ky investim bëhet nga buxheti i shtetit dhe se një projekt i tillë i ka munguar qytetit të Tetovës.

“Investim nga buxheti i shtetit i cili realizohet nëpërmjet Agjencionit për Rini dhe Sport në vlerë prej 43 milionë denarësh. Sot pash nga afër   përgatitjeve përfundimtare për vënien e gurthemelit, punimet e të cilit do të nisin nesër (9.02.2020), në orën 11:00, në qendrën sportive në Tetovë,”u shprehë Xhemaili./KohaNews

Next Post

Afrim Gashi: Ju lutem deri në qiell që askush nga ju të mos e prishë zemrën dhe mos ta ndyjë gojën!

Kryetari i partisë Alternativa, Afrim Gashi, me një letër u është drejtuar aktivistëve të partisë, në të cilën kërkon nga aktivistët që të kenë kujdes me fjalorin e tyre dhe të mos bien pre e provokimeve dhe ofendimeve. Sipas tij, njerëzit nga ata presin zgjidhje për hallet dhe jo nënçmime […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: