Zaev: Fillojmë bisedimet për anëtarësim në BE

Blerand Rexhepi

Është sjellë vendim! Maqedonia Veriore fillon negociatat e bisedimit me Bashkimin Europian. Një vendim historik në këto periudhë të vështirë për popullin tonë.

Nuk ka më pengesa apo kushte. Komisioni Europian do të bëj përgatitjet dhe konferenca e parë ndërqeveritare do të mbahet sa më shpejt që të jetë e mundur.

Urime qytetarë, pasi kemi arritur të dalim në rrugën drejt NATO-s dhe BE-së, së bashku do të sfidojmë edhe virusin që po ‘sulmon’ botën!

Next Post

Bekim Memeti: Rruga Gostivar – Dibër do të pastrohet dhe mirëmbahet 24/7

Reshjet e borës që përfshin Maqedoninë e Veriut kanë bërë që në teren të dal dhe vet drejtori i Ndërmarrjes Publike “Rrugët e Maqedonisë”, Bekim Memeti. Ai bashkë me punëtorët e ndërmarrjes që drejton, sistematikisht po vazhdon të pastrojë dhe të bëjë që rruga Gostivar – Dibër të mbetet e […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: