Zaev i drejtohet Mickoskit: Mbaroi koha kur mund të ishit edhe hetues edhe prokuror

Kohanews Admin

Mickoski, koha kur mund të ishe prokuror, hetues dhe gjykatës ka mbaruar, ajo kohë ka mbaruar, sot ka instanca profesionale të pavarura, tha kreu i LSDM -së në duelin e sontëm televiziv në Kanal5.

Zaev vuri në dukje se sjellja e Hristijan Mickoski ishte përfitim politik dhe i bëri thirrje që të largohet nga hetimi për të dhënë përgjigjet për shkaqet e zjarrit në spitalin modular në Tetovë.

“Ju po komentoni të gjitha detajet, unë shoh që ju jeni duke thënë fjalë për fjalë gjëra në mëngë që janë larg nga çdo e vërtetë e mundshme. Spitalet modulare janë bërë nga një specifikim i organizuar nga Banka Botërore në të njëjtën mënyrë siç ishte krijuar më parë në të gjitha demokracitë e tjera, procedura kryhet në përputhje me ligjin, në fund, nuk është e imja dhe asnjëri prej nesh nuk duhet të komentojë në pjesë të hetimit, ne duhet të lëmë organet hetimore të thonë dhe të japin të gjitha përgjigjet “përfundoi Zaev.

Next Post

Zaev: Do të fitojmë numër më të madh të komunave, këshilltarëve bashkë me Qytetin e Shkup

“Në zgjedhjet e ardhshme lokale, ne do të fitojmë në numrin e kryetarëve të komunave, do të fitojmë në numrin e vendeve të këshillit, në numrin e votave në vend dhe në Qytetin e Shkupit,” tha kryeministri Zoran Zaev në duel me Hristijan Mickoski në Kannel 5. Kryeministri shtoi se […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: