Zaev nga dueli me Mickoskin: Është banale të flitet për aftësinë e kuadrove të LSDM, kam folur për atë e jo për zjarrin

Kohanews Admin

<strong>Shkup, 20 shtator -</strong> “Njerëzit e pranojnë se VMRO-DPMNE po abuzon me tragjedinë në Tetovë për qëllime politike. Unë kurrë nuk thashë se ishte banale t’i përgjigjesha pyetjeve në lidhje me tragjedinë. Është banale të pyesësh nëse ka dikush që mund ta zëvendësojë Zaevin në LSDM. Ne do të përgjigjemi dhe do të flasim për tragjedinë aq sa është e nevojshme, “tha kryeministri Zoran Zaev në duelin me kreun e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në Kanal 5.

“Thjesht ju duket se keni një dëshirë aq të madhe për pushtet saqë po përpiqeni të përfitoni politikisht nga gjithçka. “Ju jeni bërë hetues, po komentoni të gjitha detajet, po i rrëzoni gjërat nga mëngë që janë larg nga çdo e vërtetë e mundshme,” iu drejtua Zaev Mickoskit.

Kryeministri shtoi se abuzimi i kësaj tragjedie nga Mickoski dhe VMRO-DPMNE është transparent. Ai shtoi se qytetarët e shohin dhe e njohin atë.

“Ju mbillni gënjeshtra, manipuloni, nxisni anti-vaksina, mashtroni në mënyrë të papërgjegjshme publikun, ndërsa qeveria po përpiqet të mbrojë jetën e qytetarëve, të motivojë vaksinimet dhe të ketë punonjës shëndetësorë të motivuar, të cilët janë të përkushtuar për të ruajtur shëndetin e qytetarëve,” tha Zaev.

Next Post

Kasami: Me dhimbje të thellë mora lajmin për ndarjen nga kjo jetë të babait të Harun Aliut - Komandant Kushtrimit, Haxhi Aliut

Telegram ngushëllimi i Kryetarit të Lëvizjes Besa, Kasami:  Me dhimbje të thellë mora lajmin për ndarjen nga kjo jetë të babait të Harun Aliut – Komandant Kushtrimit, Haxhi Aliut. Vepra e tij si prind do të jetë udhërrëfyes për gjeneratat e reja se si duhet edukuar fëmija dhe si duhet […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: