Zaev për Alsat: Pres që shumica parlamentare të rritet në muajt e ardhshëm

Kohanews Admin

“Unë nuk mendoj se do të ketë një shumicë të re pa LSDM, pavarësisht se si i ktheni numrat. Mickoski thotë se para të gjitha zgjedhjeve dhe ne kishim një votëbesim në qeveri, e cila konfirmoi se shumica është e qëndrueshme dhe mund të rritet. Ka deputetë me të cilët flasim, e bëjmë në mënyrë të natyrshme duke ndarë të njëjtën filozofi, projekte, veprime dhe besim në të ardhmen e vendit. Unë pres që shumica parlamentare të rritet”, tha kryeministri Zoran Zaev në një intervistë për TV Alsat.

Ai shtoi se gjithashtu pret një fitore të qartë në zgjedhjet e ardhshme lokale me një numër më të madh të kryetarëve të komunave, përfshirë Qytetin e Shkupit, një numër më të madh të këshilltarëve, si dhe një numër më të madh të votave të përgjithshme.

“Për ta bërë të qartë se do të fitojmë, në Maqedoninë Lindore, në zonën 3 do të fitojmë 90 kundrejt 10 përqind. Lufta mbeten në zonat më të vogla rurale, por edhe atje besoj se mund të fitojmë. Kjo nuk është diçka që e besojnë Zaev, Mickoski ose politikanë të tjerë, por qytetarët besojnë në të”, tha Zaev.

Next Post

Gjiganti gjerman WPD do të ndërtojë fermë turbinash me erë prej 500 mln dollarë në Republikën e Maqedonisë së Veriut

Kompania gjermane e energjisë së rinovueshme WPD do të ndërtojë një fermë turbinash me erë 500 milionë euro (580 milionë dollarë) në pjesën verilindore të Maqedonisë së Veriut, shkruan Washingtonpost. Kryeministri Zoran Zaev tha se projekti i planifikuar 415 megavat është investimi më i madh gjerman në vend dhe më […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: