Zaev vs. Mickoski dhe Mihajloski vs. Lupevska 5:1 në vlerësimin e rejtingut

Blerand Rexhepi

Siç raporton portali 24 info, vlerësimet e dy paraqitjeve të ftuara në emisionet ‘Vetëm intervista’ me Goce Mihajloskin dhe ‘Top tema’ me Snezana Lupevska-Sozen, tregojnë një ndryshim të madh në shikueshmëri.

“Paraqitja e ftuar e kryeministrit Zoran Zaev në emisionin” Vetëm Intervista “e cila u transmetua të hënën u ndoq nga pothuajse 140.000 qytetarë. Këtë e tregojnë të dhënat zyrtare nga matjet e televizionit, përkatësisht vlerësimet për shikimin e një programi të caktuar.

Ndryshe nga intervista e kryeministrit Zaev, intervista e djeshme e liderit të VMRO-së, Hristijan Mickoski u ndoq nga më pak se 30.000 qytetarë.

Nëse marrim parasysh shikueshmërinë (pjesëmarrjen) mesatare të shfaqjeve në ato dy ditë, atëherë të dhënat tregojnë se intervista e kryeministrit Zaev me 21.7% të pjesës është parë edhe 5 herë më shumë se intervista e Mickoski me 4.42% “.

Next Post

Ministri Nuredini në Berlin takon ministren gjermane Shulce dhe homolog tjerë nga BE

Sot dhe nesër, në Berlin, me ftesë të Ministrit gjerman të Mjedisit Svenja Shulce, zhvillohet një takim jozyrtar i Ministrave të Mjedisit dhe Klimës të BE ku marrin pjesë Ministrat e Mjedisit të vendeve anëtare të BE dhe një numër vendesh të tjera dhe përfaqësues të institucioneve të BE, përfshirë […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: