Zekolli për Dimitrovin: Personi që nuk shkon as në punë kërkon seriozitet nga BE-ja

Blerand Rexhepi

“Personi i cili nuk shkon as në punë, ndëshkon BE-në dhe bën thirrje Brukselit për të treguar seriozitet në lidhje me zgjerimin”. Ka qenë kështu “cicërma” (tweet) e ish Ambasadorit dhe njohësit të njohur të çështjeve politike dhe marrëdhënieve ndërkombëtare, Arsim Zekolli.

Ky reagim i Zekollit vjen si pasojë e intervistës së fundit të Nikolla Dimitrovit, Zv/kryeministër për Çështje Evropiane, ku ky i fundit ishte mjaft kritik ndaj BE-së dhe procesit të zgjerimit në përgjithësi.

Dimitrov në po të njëjtën intervistë u ankua se nuk po përfillet nga kryediplomati Bujar Osmani.

Next Post

Universiteti i Tetovës e shënoi Ditën e Dëshmorëve të Kombit

Në nderim të 5 Majit – Ditës së Dëshmorëve të Kombit, Universiteti i Tetovës sot ka bërë homazhe para lapidarit “Flakadani i Kujtesës” që ndodhet në kampusin e Universitetit. Para këtij monumenti historik në të cilin janë përjetësuar emrat e pishtarëve të arsimit shqip dhe veprimtarëve të kauzës sonë kombëtare, […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: