Zgjedhjet në Mal të Zi, Cakaj: Të bashkohemi dhe të mbështesim fuqimisht Listën Shqiptare

Blerand Rexhepi

Ministri i Jashtëm në Detyrë, Gent Cakaj dhe homologia kosovare, Meliza Haradinaj Stublla, u kërkojnë shqiptarëve të Malit të Zi që të mbështesin Listën Shqiptare në zgjedhjet parlamentare që do të mbahen këtë të diel.

Sipas Cakajt, këto zgjedhje nuk janë aspak të zakonshme, duke i cilësuar jetike për ruajtjen e frymës Euro-Atlantike dhe forcimin e faktorit shqiptar në Mal të Zi.

Ndër të tjera, ai theksoi se është e rëndësishmë që fitues të zgjedhjeve të jenë forcat properëndimore.

“Ju bëjmë thirrje të gjithë bashkëkombasve tanë, vllezërve tanë në Mal të Zi, të dalin masivisht në zgjedhjet e së dielës për ta mbështetur fuqimisht Listën Shqiptare dhe ruajtur projektin euroatlantik të Malit të Zi. Kjo listë nuk lidh për herë të parë vetëm Malësinë e Ulqinin por duhet të bashkojë gjithë shqiptarët pa dallim”.

Ju bëjmë thirrje të gjithë bashkëkombasve tanë, vllezërve tanë në Mal të Zi, të dalin masivisht në zgjedhjet e së dielës…

Gepostet von Gent Cakaj am Mittwoch, 26. August 2020

Next Post

Bukuria ka vetëm një emër...tek Studio Jeta!

Dihet se kohët e fundit pamja dhe mbajtja e bukurisë së një njeriu ka rendesi të madhe kudo në botë, lidhur më ketë ne ju prezentojmë edhe një nga studiot më të mira që ushtron aktivitetin e saj tashmë qe disa vite në kryeqytetin e Kosovës konkretisht në lagjen Bregu […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: