Ballina Sport Liga e Kampionëve: Kundërshtarët e mundshëm të Sileksit nga Kazakistani, Azerbajxhani, Izraeli...

Liga e Kampionëve: Kundërshtarët e mundshëm të Sileksit nga Kazakistani, Azerbajxhani, Izraeli ose Gjeorgjia

Spread the love
Sileks ishte me fat dhe shmang klubet e forta evropiane në raundin e parë kualifikues të Ligës së Kampionëve para barazimit të së hënës në Nyon.
Sileks, i cili zuri vendin e Vardarit në Ligën e Kampionëve pasi “kuqezinjtë” nuk arritën të marrin një licencë, është në grupin 4 midis “jo mbajtësve” dhe kundërshtarë të mundshëm janë Astana nga Kazakistani, Karabaku nga Azerbajxhani, Maccabi Tel Aviv nga Izraeli dhe Dinamo Tbilisi nga Gjorgjia.
Me short do të përcaktohet se kush do të jetë nikoqir, dhe nëse ka ndalesë për hyrjen në atë vend, ajo do të luhet në tjetrin.