Ballina Sport Maldini ka veçuar tre lojtarët më të mirë në histori

Maldini ka veçuar tre lojtarët më të mirë në histori

Spread the love

Paolo Maldini shënoi një epokë në futboll, një epokë në të cilën përveç cilësisë, sakrificës, dijes, suksesit, i bëri përshtypje edhe një gjë, e kjo ishte fakti që kishte veshur fanellën e vetëm një klubi – Milanit.

 

Gjatë gjithë karrierës së tij të gjatë, italiani drejtoi shumë beteja, u përball me shumë lojtarë në fushën e blertë, por në të njëjtën kohë, në përgjithësi në jetën e tij ai mundi të dëshmojë, të shohë shumë ase nga e kaluara, e deri më sot.

Duke marrë parasysh gjithçka ka kaluar dhe gjithçka që ka përpara, fjala e tij ka një peshë të veçantë, ndaj Paolo duke folur në dokumentarin për legjendarin Ronaldo (Fenomeni) veçoi tre lojtarë që i ka parë me sytë e tij.

– Tre lojtarët më të mëdhenj që kam parë në karrierën time ishin Messi, Maradona dhe Ronaldo (braziliani), – tha Maldini në serialin që do të ketë premierë muajin e ardhshëm.