Koha News

Ke Çfarë Lexon!

Maqedonia fillon kualifikimet për Euro 2024

1 min read

Kombëtarja e Maqedonisë në futboll sonte fillon kualifikimet për Kampionatin Evropian të vitit 2024. Maqedonia do ta nisë kualifikimin kundër rivalit më të lehtë në grup, Maltës. Në grupin C, përveç Maqedonisë dhe Maltës, janë kampionet e Europës, Italia, pra Anglia dhe Ukraina.

Dueli me Maltën është një mundësi e mirë për kombëtaren që të rrisë besimin dhe të ndalë serinë e keqe. Maqedonia është pa fitore në pesë ndeshjet e fundit.

Është e qartë se cilësia është në anën tonë, por Malta nuk duhet nënvlerësuar. Kjo përzgjedhje ka shënuar rezultate solide së fundmi.

Deri më tani Maqedonia dhe Malta kanë zhvilluar gjashtë ndeshje. Maqedonia fitoi pesë herë, një ndeshje përfundoi në barazim.

Ndeshja në Shkup do të fillojë nga ora 20:45.

Verified by MonsterInsights