Koha News

Ke Çfarë Lexon!

Maqedonia GJP njoftoi largimin e parë nga ekipi

1 min read

Fituesi i Kupës, Maqedonia GJP, ka filluar të rregullojë linjat e veta të lojës për sezonin e ardhshëm në të cilin skuadra do të luajë në Ligën e Konferencave dhe do të sulmojë për një renditje të lartë në kampionat.

“Luanët” sot kanë falënderuar ndërkombëtarin e Brailit Mateus Lemos, i cili është i pari që largohet nga Gjorce Petrov. Mateus Lemos, ju falënderojmë për gjithçka dhe suksese në karrierën tuaj të ardhshme”, thuhet në njoftimin e Maqedonisë ĠP.

Lemos erdhi në kampin e Luanëve nga Brazili në gusht 2021. Këtë sezon ai luajti 29 ndeshje në të cilat shënoi një gol dhe regjistroi gjashtë asistime, duke luajtur 1859 minuta në total.

Verified by MonsterInsights