Koha News

Ke Çfarë Lexon!

Mark Kukurella: për përforcimin e madh dimëror të Chelseat: Nuk e dija, duhej ta kontrolloja në Google!

1 min read

Mbrojtësi i majtë ishte një nga lojtarët që mbërriti në Stamford Bridge verën e kaluar dhe filloi epokën e Todd Boley, por pas investimit fillestar, një seri e re nënshkrimesh serioze pasoi në janar.

Deri tani më së shumti para u shpenzua për Enzo Fernandez, i cili përfundimisht vendosi të bëjë një transferim në Londër dhe çmimi arriti në një shumë marramendëse prej 120 milionë eurosh.

Ishte pasojë e Botërorit të pabesueshëm që luajti në Katar, ku në fakt tërhoqi vëmendjen e të gjithë publikut sportiv botëror, përfshirë edhe shokun e tij të ardhshëm të skuadrës.

– Nuk kam qenë pjesë e Kupës së Botës, por doja të shikoja ndeshjet ku luanin miqtë e mi. E pashë Argjentinën për shkak të McAllister-it, me të cilin luajta te Brighton.

– Teksa i shikoja, në disa raste thashë se më pëlqen lojtari me numrin “24”. Të them të drejtën, nuk e dija se kush ishte dhe ku luante. Më duhej ta kërkoja në google në telefonin tim. Ndërsa shikoja më shumë ndeshje, u thashë të dashurve të mi se do ta doja atë në ekipin tim. Në fund përfundoi te Chelsea, – zbulon Kukurella.

Verified by MonsterInsights