Kohanews

Ke Çfarë Lexon!

Mbappe foli pas lajmeve se kishte nënshkruar me Realin. “Një lojë ndryshon gjithçka”

1 min read

Më 31 janar, gazeta gjermane Bild njoftoi ekskluzivisht se Kylian Mbappé kishte rënë dakord për gjithçka me Real Madridin, kishte nënshkruar një parakontratë dhe do të largohej për në Spanjë në verë. Sulmuesit të PSG-së i skadon kontratën këtë verë, të cilën ai nuk ka dashur ta zgjasë dhe përfundimisht largohet nga Parku i Princave.

Megjithatë, Mbappé pretendon se ende nuk është rënë dakord. Ai këtë deklaratë e ka bërë pas fitores së mbrëmshme PSG 5:1 ndaj kampionit aktual Lille dhe në atë ndeshje ka shënuar një gol. “Jo, vendimi im për të ardhmen nuk është marrë. Ndeshja e Champions League kundër Real Madrid ndryshon shumë gjëra. Edhe nëse jam i lirë të bëj atë që dua për momentin, nuk do të shkoj të flas me një kundërshtar apo të bëj. gjëra të tilla”, tha francezi. PSG dhe Real Madrid takohen në kuadër të 1/16-tës së Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë do të luhet më 15 shkurt në Paris.