“Mbretërit” po marshojnë drejt titullit të La Ligës

1 min read

Real Madrid mundi Getafen 2-0 në Santiago Bernabeu dhe sërish ka një avantazh dyshifror pikësh në krye të tabelës së La Ligës. Tani Sevilla është 12 pikë prapa.

Cashmiro ishte shënuesi i golit të parë për “klubin mbretëror” në minutën e 38-të, ndërsa triumfin e konfirmoi Lucas në minutën e 68-të të duelit.