Slot Thailand
Slot Thailand
Toto Macau
Slot88
Slot Ovo
Slot Ovo
Anti Rungkad
Depo Slot
Slot Jp
Slot Zeus
Mpo Slot
Me kërkesë të NATO-s, Turqia dërgon forca speciale në Kosovë - Koha News
Me kërkesë të NATO-s, Turqia dërgon forca speciale në Kosovë 1

Ministria e Mbrojtjes së Turqisë ka njoftuar sot se me kërkesë të NATO-s, në dy ditët e ardhshme do të dërgojë forca speciale në Kosovë, të cilat do të vendosen në kazermën në Prizren dhe u bëri thirrje palëve kundërshtare të ushtrojnë përmbajtje.

“Në përgjigje të kërkesës së ardhur nga Shtabi i Përbashkët i NATO-s në Napoli, për shkak të ngjarjeve në veri të Kosovës, është planifikuar dërgimi i forcave turke në kazermën “Sulltan Murat” në Kosovë më 4 dhe 5 qershor”.

Siç është specifikuar, ata janë pjesëtarë të batalionit komando të Brigadës 65 të Mekanizuar të Këmbësorisë nga Kirklareli, i cili më parë ishte i dislokuar në KFOR.

By vull