Kohanews

Ke Çfarë Lexon!

Me një triumf bindës ndaj Australisë 4:1, Franca nisi mbrojtjen e titullit të kampionit të botës

1 min read

Olivier Giroud shënoi dy herë, Mbappe dhe Rabio plotësuan triumfin e “trikolorëve”.

“Trikolorët”, të dobësuar nga kjo ndeshje, nisën me sukses mbrojtjen e titullit të botës, e në veçanti u spikatën Mbappe dhe Giroud, të cilët me dy gola arritën shifrën e 51-shit dhe ia dolën kështu legjendarit Thierry Henry.

Në xhiron e dytë të Grupit D, Franca luan me Danimarkën më 26 nëntor, ndërsa në të njëjtën ditë Australia luan kundër Tunizisë.