Slot Thailand
Slot Thailand
Toto Macau
Slot88
Slot Ovo
Slot Ovo
Anti Rungkad
Depo Slot
Slot Jp
Slot Zeus
Mpo Slot
Më shumë se 1000 të arrestuar në protestat kundër mobilizimit të rezervistëve në Rusi - Koha News
Më shumë se 1000 të arrestuar në protestat kundër mobilizimit të rezervistëve në Rusi 1

Në Rusi, më shumë se 1000 demonstrues që protestojnë kundër mobilizimit janë arrestuar, raportoi Agence France-Presse, duke cituar organizata joqeveritare të paidentifikuara. Më herët, presidenti rus Vladimir Putin njoftoi se rezervistët ushtarakë do të dërgohen në Ukrainë si pjesë e një mobilizimi të pjesshëm të forcave ruse.

Organizator i protestave është lëvizja ruse “Pranvera”, e cila sot bëri thirrje për protesta kundër mobilizimit. Në rrjetet sociale janë publikuar video të protestave në pjesën lindore të Rusisë, në Novosibirsk, Irkutsk, Tomsk dhe qytete të tjera.

Prokuroria e Moskës tha se pjesëmarrja në protesta dhe ngjarje të paligjshme masive është një vepër penale, e dënueshme deri në 15 vjet burg.

By vull