Thursday, July 25, 2024
spot_img

Mexhiti – Qehaja: Tema diskutimi rruga Shkup-Bllacë si dhe thellimi i bashkëpunimit

Kumtesë nga kabineti i zëvendës kryeministrit të parë të RMV-së, Izet Mexhiti

Sot kisha nderin që në cilësinë e zv. kryeministrit të parë të RMV-së dhe Ministrit të Ambientit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor të takoj Ambasadorin e Republikës së Kosovës Florian Qehaja.

Ambasadori në emër të Kryeministrit Albin Kurti na uroi për formimin e qeverisë së re.

Në takim mes tjerash, biseduam edhe për rrugën Shkup-Bllacë dhe parandalimin e pritjeve të gjata kufitare.

Gjthashtu biseduam edhe për marrëdhëniet vëllazërore mes dy vendeve tona dhe bashkëpunimin mes nesh, duke shprehur përkrahje të ndërsjelltë.

Bashkërisht u dakorduam për nevojën e thellimit të bashkelëpunimit mes dy shteteve në sferën e mbrojtjes së ambientit jetësor si prioritet numër një i vendeve të zhvilluara dhe sfidë e madhe për vendet në zhvillim.

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT