Mundësi nga Kosova, Egzon Shala sot garoi në Lojërat Olimpike 2020-të

1 min read
Në raundin e parë ai kishte shënuar fitore duke mposhtuar algjerianin, Djahid Berrahal.
Ndërsa sot u ndesh në çerekfinale me iranianin Hossein Amir Zare, prej të cilit u mund. Por gara e tij mund të mos përfundoj këtu.
Hossein Amir Zare do të ndeshet në gjysmëfinale me Petriashvill dhe në rast që shënon fitore, Egzoni do të ketë mundësi të ndjek ëndrrën e tij për ti sjell Kosovës medaljen e bronztë.
Shpresojmë që kjo të ndodhë dhe ta shohim Egzonin në repesazh, ndërsa i urojmë shumë suksese.