Ballina Rajoni “N1”: Shoqata e vendosur në godinën e Gruevskit organizon transport me sanduiçe...

“N1”: Shoqata e vendosur në godinën e Gruevskit organizon transport me sanduiçe për tubimin e Vuçiqit

Spread the love

Disa nga mediat rajonale raportuan se më 26 maj qindra autobusë do të mbërrijnë në Beograd, por jo vetëm nga Serbia. Për tubimin dhe tubimin e presidentit serb Aleksandar Vuçiq është organizuar transport falas nga Kumanova, Shkupi dhe qytetet tjera të Maqedonisë, transmeton TV ” N1 “.

– Të mbështesim njeriun që ia kushtoi jetën Serbisë! Guxoni thirrjen e presidentit Vuçiq dhe ejani me ne në Beograd! Organizojmë transportin për në Beograd më 26 maj, të premte, për tubimin më të madh të mbajtur ndonjëherë në Serbi, dhe të gjithë të interesuarit të kontaktojnë në numrin e telefonit të shoqatës dhe të rezervojnë vendin e tyre, thuhet në njoftimin e shoqatës nga Shkupi “Paqe, harmoni, stabilitet. “.i cili ka postuar një flamur maqedonas dhe serb në profilin e tij në Facebook.

Siç raporton televizioni, shoqata është e vendosur në një ndërtesë banimi në rrugën “Bihaćka” në Przhino, ku dikur ka jetuar ish-kryeministri dhe azilkërkues, Nikolla Gruevski.

Gruevski është zhdukur nga banesa në këtë ndërtesë dhe kështu ka shmangur përgjegjësinë para autoriteteve në Maqedoninë e Veriut, transmeton “N1”.

Ndonëse kryetari i kësaj shoqate për “N1” mohon të organizojë transportin, në numrin e telefonit të lënë në reklamë japin informacion të detajuar për vendin e nisjes, si dhe se ka sanduiçe dhe ujë falas.

Pas tragjedisë së paharrueshme që ndodhi në shkollën fillore të Vraçarit, ku një nxënës i klasës së shtatë vrau dhjetë shokë të tij, Serbia u ngrit në këmbë, filluan protestat kundër dhunës të organizuara nga opozita dhe partia e Vuçiqit shpalli tubimin më të madh në histori. për këtë të premte.